EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

V Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia parafialne .29,03. 2020. 

 

1. Nasz kościół pozostaje otwarty w tym tygodniu dla adoracji i spowiedzi w godzinach od 6,30 do 9.00 i od 15.00 do 18.00. Na Msze św. rano o godzinie 7.00 i wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim te osoby, które zamówiły intencje. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym w naszym kraju zarządzeniem w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób nie licząc księdza i ministranta. 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa codziennie w godzinach od 7.30 do 9.00 i od 15.00 do 18.00. Spowiedź jest możliwa codziennie w czasie adoracji, tak aby nie czekać na pierwszy piątek. Istotą Pierwszego Piątku nie jest tylko spowiedź, ale przede wszystkim Komunia św. o którą można poprosić poza Mszą Św.

3. Chorych odwiedzimy jak zwykle w sobotę. Prosimy jednak o telefoniczne potwierdzenie, kiedy ksiądz będzie mógł odwiedzić każdego chorego.

4. Następna niedziela jest niedzielą Palmową. Ze względu na ograniczenia nie będzie możliwe fizyczne poświęcenie palm. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii poprzez środki masowego przekazu.

5. Na naszej stronie internetowej jest umieszczony dekret księdza Biskupa Józefa Górzyńskiego dotyczący duszpasterstwa w czasach epidemii. Prosimy o zapoznanie się z nim.

6. Przygotowania do Pierwszej Komunii św.; do Sakramentu Bierzmowania i Sakramentu Małżeństwa są zawieszone do czasu ustania epidemii.

IV  Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne .22,03. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Stan Epidemii jaki obowiązuje w naszym kraju zobowiązuje nas wszystkich do solidarności względem najsłabszych i najbardziej podatnych na zarażenie wirusem COVID. 19. Dlatego prosimy wszystkich, którzy czują się zagrożeni, odczuwają dolegliwości typowe dla objawów grypy, aby pozostali w domu i korzystali z transmisji nabożeństw i Mszy św. w radio, telewizji albo mass mediach. Liturgia Wielkiego Tygodnia odbędzie się prawdopodobnie bez udziału wiernych w kościele.
 2. W dniach powszednich nasz kościół będzie otwarty dla indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi w godzinach od 7.00 do 9.00 oraz od 15.00 do 19.00, chyba że sytuacja będzie wymagać całkowitego zamknięcia kościoła. Prosimy o wykorzystanie tego czasu na odbycie spowiedzi wielkanocnej, ponieważ nie wiemy, czy w dniach bliżej świąt wielkanocnych będzie możliwa taka spowiedź.
 3. Rekolekcje wielkopostne, zgodnie z dekretem arcybiskupa, w tym roku się nie odbędą. Proponujemy wysłuchanie nauk rekolekcyjnych przez Internet. Na naszej stronie internetowej można znaleźć kilka propozycji. Nie wszystko jednak możemy zrobić przez Internet.
 4. Prosimy parafian, aby w tym czasie zwrócili szczególną uwagę na ludzi samotnych, starszych, chorych. Jeśli takie osoby potrzebowałyby pomocy, spróbujmy im pomóc sami, jeśli to przekracza nasze możliwości, prosimy o zgłoszenie takich osób telefonicznie do parafii. Prosimy także osoby chętne pomóc innym w zrobieniu zakupów, załatwieniu jakiejś sprawy, lub po prostu w życzliwym kontakcie z kimś, kto potrzebuje rozmowy, dodania odwagi, o zgłoszenie swojej gotowości do pomocy telefonicznie w naszej parafii. Jest to dla nas wszystkich okazja do zdania praktycznego egzaminu z naszej wiary.
 5. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.
 6. Prenumeratorzy Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej mogą odebrać nowy numer czasopisma w zakrystii.
 7. Gość Niedzielny proponuje przeczytanie najnowszego numeru tego czasopisma za darmo, na swojej stronie internetowej.

III Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia parafialne .15,03. 2020.

 

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 będzie adoracja wynagradzająca za nasze grzechy.
2. Prenumeratorzy Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej mogą odebrać nowy numer czasopisma w zakrystii.
3. W najbliższym czasie w dniach powszednich nasz kościół będzie otwarty dla indywidualnej adoracji i spowiedzi w godzinach od 7.00 do 9.00 oraz od 15.00 do 19.00.
4. Msze Święte w ciągu tygodnia i w niedzielę będą odprawiane według normalnego porządku, W niedzielę, ze względu na ogłoszony stan zagrożenia epidemiologicznego, zgromadzenia nie powinny liczyć więcej niż 50 osób. Osoby starsze, chore, ci, którzy obawiają się zarażenia, mogą wysłuchać Mszy św. w radio lub w telewizji.
5. Wszelkie spotkania grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
6. Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie organizuje akcję charytatywną „Być dla innych” Dziś po Mszach św. wolontariusze MDK zbierają środki na wypoczynek letni mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

II  Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne .08,03. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Za trzy tygodnie rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.
 2. Prosimy osoby, które zamówiły intencje Mszy św. w dniach 23 marca o godz. 11.00, w dniu 24 marca o godz. 16.00 i 25 marca o godz. 16.00 o zgłoszenie się do zakrystii i ustalenie nowych terminów tych Mszy św.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15, oraz o 15,. Gorzkie Żale w niedziele, o godz. 17.15.
 4. Dzisiaj po Mszach św. o godzinie 8.00 i 18.00 rozpoczynamy cykl katechez parafialnych na temat przykazań. Będą one kontynuowane w każdą niedzielę.
 5. W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
 6. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na obłożenie cokołu naszego kościoła.
 7. Ze zrozumiałych względów, musimy odwołać pielgrzymkę do Rzymu.
 8. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godzinie 19.00 .
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym można przeczytać artykuł o obecnym kryzysie i poprzednich kryzysach w Kościele.
 • Pani Izie Jaśniewskiej dziękujemy za projekt nowego banneru na frontonie kościoła, który będzie nam towarzyszył przez ten rok.
Strona 1 z 7

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete