Ogłoszenia duszpasterskie

 

                                       XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Ogłoszenia parafialne 12.08.2018

www.mragowo.saletyni.pl

 

 

1.    Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na nagłośnienie kościoła oraz system multimedialny do wyświetlania tekstów pieśni. W przyszłą niedzielę kwesta jest przeznaczona na ten sam cel.

2.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, w środę 15 sierpnia  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Msze św. będą odprawiane  jak w niedzielę, w piątek wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

3.    W przyszłą niedzielę ks. Zbigniew Cybulski MS na Mszy św. o godzinie 12 pożegna się z naszą parafią. Od niedzieli 26 sierpnia będzie posługiwał w parafii Kobylanka k/Gorlic. Za ofiarną pracę w naszej parafii składamy mu serdeczne podziękowania.

4.    W niedzielę 26 sierpnia powitamy nowego duszpasterza, ks. Łukasza Stachurę MS, który przyjedzie do nas z parafii Kobylanka.

5.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji w dniach 24 -25 sierpnia zaprasza na Kurs Filipa. Zapisy przyjmuje ks. Jacek. Można też zapisać się w zakrystii. Więcej informacji znajduje się na plakacie. To dobra okazja, aby odkryć na nowo Boga w swoim życiu i budować żywą relację z Nim.

6.    W dniach 14 -16 września Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje pielgrzymkę do Bazyliki MBS w Dębowcu. k. Jasła. Jest jeszcze 19 wolnych miejsc. Zapisy u ks. Jacka.

7.    Zachęcamy do czytania tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim artykuł o dopalaczach – czy obecna zmiana prawa zapewni skuteczną ochronę przed tymi śmiercionośnymi środkami.

 

 

                                               XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Ogłoszenia parafialne 5.08.2018

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1030 będzie zmiana tajemnic żywego różańca.

2.    Za tydzień i dwa tygodnie będzie kolejna kwesta przeznaczona na nagłośnienie kościoła wraz z systemem multimedialnym do wyświetlania tekstów pieśni.

3.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego; 8 sierpnia w środę, wspomnienie św. Dominika; 9, czwartek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy , w piątek św. Wawrzyńca męczennika.

4.    Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce 11 sierpnia w najbliższą sobotę, o godzinie 11.00 będzie obchodzić 50 lecie koronacji obrazu Matki Bożej Świętolipskiej. Osoby które chcą wziąć udział w tej uroczystości powinni zapoznać się z planem dojazdu i parkingów na naszej stronie internetowej.

5.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji w dniach 24 -25 sierpnia zaprasza na Kurs Filipa. Zapisy przyjmuje ks. Jacek. Można też zapisać się w zakrystii. Więcej informacji znajduje się na plakacie. To dobra okazja, aby odkryć na nowo Boga w swoim życiu i budować żywą relację z Nim.

6.    W dniach 14 -16 września Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje pielgrzymkę do Bazyliki MBS w Dębowcu. K. Jasła. Jest jeszcze 19 wolnych miejsc. Zapisy u ks. Jacka.

7.    Witamy serdecznie wszystkich gościw naszej parafii i życzymy owocnego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Matki, Płaczącej Pani z La Salette.