Ogłoszenia duszpasterskie

                                                    

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Ogłoszenia parafialne 15.10.2017

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Dziś trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1030 będzie adoracja wynagradzająca.

2.    Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Matka Boża powiedziała do siostry Łucji w Fatimie: „nie ma takiego problemu ani osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego by nie można rozwiązać przez różaniec”. „Różaniec, to dar Maryi do zmieniania siebie i świata” Zapraszamy rodziców, młodzież, dzieci na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730.

3.    W najbliższą środę, tj. 18 października Msza św. z udziałem Wspólnoty Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej, a po niej spotkanie. 

4.    Zapraszamy na Mszę św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Saletyńskiej dla wszystkich członków Róż Żywego Różańca z naszej parafii i ich rodzin, która zostanie odprawiona 19 października o godz. 1800.

5.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Wieczór Miłosierdzia w następny poniedziałek, tj. 23 października. Rozpocznie się on Mszą św. godz. 1800. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

6.    Dzisiaj kolejna kwesta która przeznaczona będzie na spłacenie pożyczki podjętej na malowanie kościoła i odnowienie elewacji domu parafialnego. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam za składane ofiary. Dziękujemy także tym, którzy podejmują comiesięczny trud zbierania tych ofiar.

7.    Zbliża się miesiąc listopad, w którym naszą pamięcią i modlitwami obejmujemy naszych zmarłych. Na stoliku przy drzwiach kościoła znajdują się kartki na wypominki. Białe to wypominki, które będą czytane codziennie w listopadzie, według niżej zaproponowanego harmonogramu, natomiast kolorowe -  w ciągu roku. Prosimy o napisanie na dole kartki nazwę ulicy, bądź osiedla. Kolejność odczytywania: w poniedziałek: zmarli z rodzin mieszkających przy ul. Sienkiewicza; we wtorek – z oś. Metalowców; w środę – z oś. Nikutowo; w czwartek – z ul. Krzywej; w piątek – z ul. Wojska Polskiego i Stare Nikutowo; w sobotę – z ul. Słonecznej  i Księżycowej; w niedzielę – spoza parafii. Czytelnie wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8.    Od najbliższego piątku będziemy przeżywać w naszej parafii kolejny biwak modlitewny dla młodzieży. Tradycyjnie bardzo prosimy o wsparcie tego dzieła ciastami. Bóg zapłać za dary serca. 

9.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na ewangelizacyjny Kurs Filipa. Odbędzie się on w naszej parafii w ośrodku Szkoły w dniach od 27 do 29 października. Zapisy i informacje u ks. Jacka. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10.  Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek, wsp. św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek, wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę, święto św. Łukasza Ewangelisty; w czwartek, wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika; w piątek, wsp. św. Jana Kantego, prezbitera. .

11.  Jest do nabycia „Gość Niedzielny” w którym są ciekawe artykuły, między innymi: o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedzielę i święta; także rozmowa z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Zachęcamy również do nabycia czasopisma Miłujcie się. Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku.