Ogłoszenia duszpasterskie

                            

                                           I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Ogłoszenia parafialne 18.02.2018.

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 1030 będzie adoracja wynagradzająca.

2.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Wieczór Miłosierdzia, który rozpocznie się w dniu jutrzejszym /poniedziałek, 19 lutego/ Mszą św. o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

3.    Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pasyjne:na Drogę Krzyżową - w każdy piątek o godz. 1715, - Gorzkie Żale - w każdą niedzielę o godz. 1715.

4.    W środę Msza św. wieczorna będzie z udziałem Wspólnoty Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej, a po niej spotkanie w domu parafialnym.

5.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Filipa. Odbędzie się on w dniach od 23 do 25 lutego 2018 r. w Ośrodku Szkoły przy naszej parafii. Celem tego kursu jest ożywienie i pogłębienie wiary i życia chrześcijańskiego. Zapisy można dokonywać przez pocztę elektroniczną, a także u ks. Jacka. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

6.    W naszej parafii rozpoczął się kurs przedmałżeński. Ci, którzy chcą w nim jeszcze uczestniczyć proszeni są o przyjście w sobotę 24 lutego na Mszę św. o  godz. 1800, a po niej na spotkanie do domu parafialnego.

7.    Dzisiajkolejna kwesta, która przeznaczona będzie na nagłośnienie kościoła wraz z systemem multimedialnym do wyświetlania tekstów pieśni.

8.    Parafia bł. Honorata Koźmińskiego zaprasza w sobotę 24 lutego na Wieczernik Królowej Pokoju, który rozpocznie się o godz. 1700. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie i na folderkach przy wyjściu z kościoła. 

9.    Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1%  na rzecz Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. MB Saletyńskiej. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie i na ulotkach reklamowych, które znajdują się przy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej naszej parafii. 

10.W przyszłą niedzielę, jako w czwartą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel.

11.Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim pierwsze rozważanie poświęcone spowiedzi oparte na  wskazaniach św. Ojca Pio, a także ciekawy artykuł o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego. Jest także  Mały Gość, a w nim obrazek ze św. Ojcem Pio i jego radami, jak dobrze się spowiadać. Zapraszamy do odwiedzenia sklepiku.