Ogłoszenia duszpasterskie

         

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Ogłoszenia parafialne 25.06.2017.

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Katolicka Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Filipa zaprasza naWieczór Miłosierdzia, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek 26 czerwca o godz. 1800. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

2.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu po Mszy św. porannej będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.

3.    Za tydzień, pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 1030 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

4.    Zakończył się rok szkolny. W czasie wakacji Msza św. o godz. 1200 będzie z homilią dla wszystkich. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, wszystkim pracownikom oświaty życzymy owocnego wypoczynku.

5.    Dziękujemy za ofiary przekazane na malowanie kościoła przez parafian mieszkających przy ul. Słoneczna i Księżycowa – są to ofiary złożone przy okazji budowania ołtarza na Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać.

6.    Saletyńskie Biuro Pielgrzymkoweorganizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową do La Salette w dniach 4-9.10.2017. Trasa pielgrzymki m.in.: La Salette, Lyon, Ars, Taize, Paray le Monial… Szczególowy program i kontakt znajdują się na plakacie w gablocie.

7.    W Krakowie, w dniach 16-18 lipca 2017 r. odbędą się rozmowy z nowymi kandydatami do Saletyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego - osoby zainteresowane prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub bezpośrednio z ks. Karolem Tomczakiem MS - duszpasterzem powołań/adres na stronie internetowej – Saletyńskie duszpasterstwo powołań/. Pamiętajmy też o modlitwach w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

8.    Dzisiaj, jako w czwartą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. Prosimy i bardzo dziękujemy za ofiary na ten cel.

9.    Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w środę, wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika w czwartek, uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, w którym znajduje artykuł o objawieniach w Gietrzwałdzie, także o najbardziej znanym szefie kuchni, który wyznaje: Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem. Jest także do nabycia dwumiesięcznik Miłujcie się. Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku.

         

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Ogłoszenia parafialne 18.06.2017

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1030 będzie Adoracja Wynagradzająca.

2.    Trwa oktawa Bożego Ciała - codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała; po Mszy św. wieczornej odbędzie się błogosławieństwo dzieci i poświęcenie ziół.

3.    W środę po Mszy św. wieczornejspotkanie Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej.

4.    Trwają prace przy malowaniu naszego kościoła i elewacji domu parafialnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w sposób regularny składają ofiary na ten cel i prosimy o hojność i zaangażowanie także tych, którzy z różnych powodów nie mogli brać udziału w gromadzeniu środków finansowych, byśmy mogli sfinansować te ważne i konieczne dla całej parafii dzieła. Ofiary na ten cel można składać dzisiaj po każdej Mszy św. Można też dokonywać wpłat bezpośrednio na konto budowlane parafii. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Polecajmy też te ważne dzieła w naszych modlitwach. Msze święte w tygodniu, będą odprawiane w sali w domu parafialnym.

5.    Dziękujemy też za ofiary przekazane na malowanie kościoła przez mieszkańców os. Nikutowo – są to ofiary złożone przy okazji budowania ołtarza na Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać.

6.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza naWieczór Miłosierdzia, który odbędzie się w poniedziałek 26 czerwca o godz. 1800. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

7.    Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w środę, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona kaplicy dojazdowej w Wierzbowie. Z tej racjiOdpust w Wierzbowie w przyszłą niedzielę o godz. 900.

8.    Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, który jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Są w nim ciekawe artykuły pomagające w pogłębieniu naszej wiary, między innymi o przesłaniu z Fatimy. Jest także Mały Gość Niedzielny w nim najnowsza płyta zespołu „Arka Noego” i rozmowa z Robertem Friedrichem, założycielem „Arki Noego”. Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku.