Ogłoszenia duszpasterskie

                                           

                                               III NIEDZIELA ADWENTU

 

Ogłoszenia parafialne 17.12.2017

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 1030 będzie adoracja wynagradzająca.

2.    Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiane są w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1800. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi.

3.    Zapraszamy na Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. wieczornej.

4.    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. do południa będą według porządku niedzielnego, czyli o godz. 800; 1030 i 1200. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800.  

5.    Dzisiaj kolejna kwesta, która przeznaczona będzie na spłatę pożyczki zaciągniętej na malowanie kościoła i elewacji domu parafialnego.Serdecznie dziękujemy Wam za składane ofiary, także tym, którzy dokonują to bezpośrednio na konto parafialne. Numer konta znajduje się na parafialnej stronie internetowej, a także w gablocie. Dziękujemy równieżpodejmującym trud zbierania tych ofiar. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszystkim obfitością swej łaski.

6.    W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki wigilijne. W ten sposób wspieramy siostry Klaryski Kapucynki w Szczytnie

7.    Zachęcamy do prenumeraty Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej na przyszły rok w cenie 35 zł. Prenumeraty można dokonać w zakrystii po każdej Mszy św.

8.    W przyszłą niedzielę, jako w czwartą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel.     

9.    Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia „Gość Niedzielny” w którym jest świetny artykuł o fenomenie polskich Rorat, a także o siedmiu antyfonach na siedem ostatnich dni Adwentu. W Małym Gościu jest witraż do wyklejenia i powieszenia w oknie, a także o pisaniu listów do św. Józefa. Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku, gdzie można nabyć między innymi kalendarze saletyńskie na przyszły 2018 rok.