EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne - Drogę Krzyżową w piątek o godzinie 17,15 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi Odnowa W Duchu Świętym .
2. Zapraszamy wszystkich na kolejny już WIECZÓR MIŁOSIERDZIA, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00.
3. W środę zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na spotkanie w domu parafialnym.
4. 20 marca w środę od 8:30 do 12:00 w Bursie Międzyszkolnej, ul. Mrongowiusza 65 b można oddać krew.
5. Dzisiaj kwestujemy na Misje. Obecna Niedziela jest Niedzielą modlitwy za misje i misjonarzy pracujących w krajach misyjnych. Za wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania. W przyszłą niedzielę kwesta do puszek będzie przeznaczona na sprzątanie kościoła.
6. Za dwa tygodnie w niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Tematem rekolekcji będzie modlitwa. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Szczygieł. W sobotę przed rekolekcjami zapraszamy na Rockową Drogę Krzyżową.
7. Prenumeratorzy Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej mogą odebrać w zakrystii nowy numer tego czasopisma.
8. Rozliczenie kwesty na inwestycje w kościele
Saldo na początku roku 2019 po zapłaceniu za modernizację nagłośnienia 35 373,71
Kwesty w styczniu i lutym +7 668,57
System multimedialny w całości -13 597,60
Saldo na początek marca 2019 =29 444,68
9. Wszystkich byłych ministrantów, którzy kiedykolwiek służyli w tej parafii do Mszy św. już dziś zapraszamy na spotkanie w poniedziałek Wielkanocny na Mszy św. o godz. 12.00 a po niej na spóźnione śniadanie wielkanocne.

Ogłoszenia parafialne 10.03.2019

www.mragowo.saletyni.pl

 

 

  1. W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
  2. Nasz parafianin Adam Kasprzak został wybrany do Mragowskiej Rady Seniora z ramienia naszej parafii. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności naszego miasta. Pełna lista Rady i numer telefonu do naszego przedstawiciela jest umieszczony w gablotce.
  3. W przyszłą niedzielę, która jest trzecią niedzielą w miesiącu, po Mszy św. o godz. 10,30 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy.
  4. Prosimy, aby za waszym pośrednictwem dotarła informacja do osób, które nie radzą sobie ze swoją seksualnością albo zauważają uzależnienie od pornografii lub seksu, że działają grupy Anonimowych Seksoholików. Aby znaleźć informację o spotkaniach wystarczy wpisać w wyszukiwarkę sa.org.pl
  5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne - Drogę Krzyżową w piątek o godzinie 17,15 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi młodzież.
  6. Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego zapraszają w dniu 23 marca br. do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie na ekspijacyjno-błagalne czuwanie modlitewne w intencji wszystkich nienarodzonych dzieci, którym nie pozwolono doświadczyć ludzkiej miłości oraz o ustanowienie prawa chroniącego każde życie.
  7. Zapraszamy wszystkich na kolejny już WIECZÓR MIŁOSIERDZIA, który odbędzie się w naszej Parafii 18 marca (poniedziałek) o godz. 18.00. Zaczniemy Eucharystią, po której będzie wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  8. Dzisiaj i za tydzień kwestujemy na nowe konfesjonały do naszego kościoła. Za wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy między innymi artykuł „O sensie umartwienia i pokuty”

1. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę popielcową będą o godzinie 7.00 10,30 i 18.00 oraz w Wierzbowie o godz. 17.30 i w Krzywem o godz. 18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Taca ze środy popielcowej będzie przeznaczona na potrzeby kościoła.
2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17,15 i Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 17.15
3. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 12.00 a potem na spotkanie.
1. W środę, 6 marca i 20 marca też w środę, odbędą się pobory krwi w Bursie Międzyszkolnej ul. Mrongowiusza 65b, od 8:30 do 12:00
2. W piątek 8 marca – Kościół w Polsce podejmuje modlitwę wynagradzającą i pokutę za nadużycia duchownych wobec małoletnich. Ktoś może powiedzieć, niech pokutują ci, co się czują winni. Ale tak, jak grzech rani nie tylko sprawcę ale całą wspólnotę, tak samo modlitwa i wynagrodzenie oddziaływają na wszystkich.
3. Przyszły tydzień 3-8 marca przypada 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania abstynencji wynagradzającej za te osoby, które nie potrafią się powstrzymać od nadużywania alkoholu.
4. W przyszłą niedzielę kwestujemy na nowe konfesjonały do naszego kościoła. Za wasze ofiary serdecznie dziękujemy.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w czwartek i w piątek od godziny 17.00. W sobotę po Mszy św. porannej będzie nabożeństwo do Matki Bożej a potem odwiedzimy chorych.
2. W piątek 1 marca – przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o tych naszych rodakach żołnierzach, którym za ich poświęcenie i walkę o ojczyznę odebrano cześć, wolność a często także życie rękami komunistycznej władzy.
3. W przyszłą niedzielę, która jest pierwszą niedzielą miesiąca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych, po Mszy św. o godzinie 10,30.
4. Zwracamy się z uprzejma prośbą o przekazanie 1% z podatku na Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. M. B z la Salette. Fundusz od wielu lat wspiera dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, także z naszej parafii. Dziękujemy za życzliwość. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej www.fundusz.saletyni.pl
5. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na sprzątanie kościoła. Za wasze ofiary serdecznie dziękujemy.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o nadzwyczajnych szafarzach Komunii świętej.

 

1. Zapraszamy wszystkich na kolejny już WIECZÓR MIŁOSIERDZIA, który odbędzie się w naszej Parafii. Chcemy wspólnie oddawać chwałę Bogu i uwielbiać Jego miłosierdzie, ale też o to miłosierdzie wołać, byśmy mogli go doświadczyć w swoich słabościach, chorobach i różnych problemach czy strapieniach. Spotykamy się 18 lutego (poniedziałek) 2019 r. o godz. 18.00. Zaczniemy Eucharystią, po której będzie wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
2. W środę zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy św.
3. W sobotę 23 lutego rozpoczynamy kurs przedmałżeński Mszą św. o godzinie 18.00.
4. Z inicjatywy osób świeckich powstaje w Mrągowskie Forum Wspólnotowe. Na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w salce przy parafii św. Rafała Kalinowskiego o godzinie 19.00 są zaproszeni przedstawiciele wszystkich parafialnych wspólnot.
5. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na nowe konfesjonały. W przyszła niedzielę kwesta do puszek jest przeznaczona na sprzątanie kościoła. Dzięki waszym ofiarom, możemy utrzymać w czystości nasz kościół. Serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
6. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
W piątek święto Katedry św. Piotra Apostoła; w sobotę św. Polikarpa biskupa i męczennika.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł „Dlaczego bez modlitwy nie można normalnie żyć.”

 

Strona 1 z 2

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete