Ogłoszenia duszpasterskie

                                                           

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Ogłoszenia parafialne 13.08.2017

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 1030 będzie adoracja wynagradzająca.

2.    We wtorek /15 sierpnia/ będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – święto obowiązkowe. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą odprawiane tak, jak w niedzielę. W kaplicach dojazdowych: Wierzbowo - o godz. 900; Krzywe - o godz. 1030. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby kościoła.

3.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa odprawiane w tygodniu w naszym kościele. W środę: Nowenna do MBS o godz. 1730, w czwartek i piątek - Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1700, w piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730, oraz w niedzielę o godz. 1000 - Modlitwa Różańcowa. Zapraszamy także na modlitwę różańcową codziennie przed Mszą św. wieczorną.

4.    Bogu dziękujemy za błogosławieństwo w czasie prac przy odnowieniu świątyni i elewacji domu parafialnego. Jesteśmy również wdzięczni za Wasze ofiary, dzięki którym te prace mogliśmy wykonać. Jak już było informowane w ostatnią niedzielę, został niewielki dług do spłacenia firmie wykonującej to zadanie, dlatego prosimy i dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel dzisiaj, lub w przyszłą niedzielę po Mszy św.  Wpłaty można dokonywać również bezpośrednio na konto parafialne. Numer konta znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w gablocie. Dziękujemy także tym, którzy podejmują trud zbierania ofiar.   

5.    Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w poniedziałek, wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w czwartek, wsp. św. Jacka, prezbitera.

6.    Z tyłu kościoła, jest do nabycia „Gość Niedzielny” w którym znajdują się ciekawe artykuły, między innymi o duchowości świętej Edyty Stein; również o historii włóczni, którą rzymski legionista ugodził Chrystusa na Krzyżu. Jest również dodatek – Posłaniec Warmiński  z wiadomościami z lokalnego kościoła. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku. 

7.    Drogim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Saletyńskiej.