Ogłoszenia duszpasterskie

 

II NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia parafialne 09.12.2018

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych. W tym roku głosi te rekolekcje ks. Łukasz Stachura Misjonarz Saletyn, który przyszedł do nas w sierpniu tego roku. Rekolekcje mają nas przygotować do Spowiedzi przed Świętami. Ranna Msza św. Będzie w poniedziałek i wtorek o godzinie 11.00
 2. Spowiedź w naszym kościele jest przewidziana we wtorek rano od godz. 10,30. oraz po południu od godziny 15.30.  We wtorek Msza św. Roratnia będzie odprawiana o godz. 16,00, na którą zapraszamy dzieci.  Następnie spowiedź wznowimy o godzinie 17,15.
 3. W Wierzbowym spowiedź w poniedziałek o godz. 15,30 W Krzywem w poniedziałek o godz. 19,00.
 4. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w poniedziałek i wtorek będą wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty.  Plan rekolekcji znajduje się w gablocie.
 5. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1800. Na roraty zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców z  dziećmi, które mogą wylosować figurki sw. Józefa i Matki Bożej.
 6. W następną niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci te małe i te duże, które mają zamiar zrobić małą szopkę w swoim domu, na Mszę św. o godz. 12.00. Na tej Mszy poświęcimy wasze figurki Dzieciątka Jezus.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 8. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10,30 będzie adoracja wynagradzająca za nasze grzechy.
 9. W poniedziałek msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 10. Kwesta dzisiaj i za tydzień jest przeznaczona  na system multimedialny.
 11. Przypominamy o ewangelizacyjnym Kursie Filipa, który odbędzie się w dniach 14 – 16 grudnia.
 12. W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki wigilijne i świece na stół wigilijny. W ten sposób wspierać będziemy siostry Klaryski Kapucynki w Szczytnie i Wigilijne dzieło pomocy dzieciom Caritas.
 13. Zachęcamy do prenumeraty Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej. Prenumeraty można dokonać w zakrystii po każdej Mszy św.
 14. Wspomnienia liturgiczne tygodnia: w czwartek św. Łucji dziewicy i męczennicy; w piątek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W ten sposób uzupełniamy naszą wiedzę i utrzymujemy kontakt z całym Kościołem Powszechnym.. Zapraszamy również do odwiedzenia sklepiku, gdzie można nabyć różne pamiątki, a także kalendarze saletyńskie na przyszły rok - 2019.