EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .23,02. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. W środę zaczynamy nowy okres liturgiczny Wielki Post.. W środę popielcową Msze św. będą odprawiane o godzinie 7.00; 10.30 i 18.00 oraz w Wierzbowie o godz. 17.30 i w Krzywem o 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty i wewnętrznego nawrócenia. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Taca ze środy popielcowej jest przeznaczona na potrzeby kościoła.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15, oraz druga o 19.15, którą poprowadzą młodzi z naszej parafii. . Gorzkie Żale w niedziele, o godz. 17.15.
 3. W przyszłą niedzielę, która jest pierwszą niedzielą w miesiącu po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godzinie 12.00 w przyszłą niedzielę i na spotkanie po niej.
 5. PIELGRZYMKA GALINDIA MRĄGOWO 29 VII - 12 VIII 2020 Zapraszamy na przygotowanie do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku chcemy się spotykać w każdą ostatnią sobotę miesiąca na wspólnej modlitwie; o 18.00 Eucharystia z obstawą grupy muzycznej, po niej modlitwa za pielgrzymów i uwielbienie. Następnie spotkanie przy herbacie w salkach Domu Zakonnego, podzielimy się naszymi doświadczeniami z pielgrzymowania i dodamy otuchy jeszcze niezdecydowanym. Najbliższe spotkanie w sobotę 29 lutego. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy.
 6. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w najbliższy czwartek na godzinę 18.45 Tematem będzie Wprowadzenie w Wielki Post.
 7. Pielgrzymka do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jan Pawła II pierwotnie planowana w maju tego roku, zostaje przeniesiona na ostatnie dni czerwca. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 8. Dzisiejsza kwesta do puszek jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele. Za wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania.
 9. Od 28 lutego w kinach, niestety nie w Mragowie, najbliżej w Olsztynie, można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film Najświętsze Serce rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque, i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa ma w Polsce, a szczególnie w polskich rodzinach, piękną tradycję. Nasza Ojczyzna została też oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy.

VI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia parafialne .16,02. 2020.

 

 

1. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godzinie 10,30 będzie adoracja wynagradzająca za nasze grzechy.
2. W środę 19 lutego zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Mszę św. o godzinie 18.00 i spotkanie w domu parafialnym.
3. Kwesta do puszek w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele. Za wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania.
4. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
W sobotę święto katedry św. Piotra apostoła
Czytajmy prasę Katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o współczesnym problemie handlu ludźmi

 1. V Niedziela Zwykła

  Ogłoszenia parafialne .09,02. 2020.

 2. W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
 3. We wtorek zapraszamy osoby starsze i chore na dodatkową Mszę św. o godzinie 10.30 podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych .
 4. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się za dwa tygodnie w sobotę Mszą św. o godzinie 18.00 i będą kontynuowane przez kolejne soboty.
 5. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych czwartek godz. 18.45 sala kinowa domu zakonnego. Temat: Przekazywanie Objawienia Bożego. Zapytamy czym jest tradycja, kiedy papież jest nieomylny, czym jest depozyt wiary i co to są dogmaty.
 6. 7 czerwca w Warszawie na Mszy św. o godzinie 12.00 zostanie ogłoszony błogosławionym Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. Żeby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu trzeba odpowiednio wcześniej zarezerwować bilety i parkingi. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii w ciągu następnego tygodnia.
 7. W maju planujemy pielgrzymkę samolotową do Włoch aby uczestniczyć w obchodach setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. oraz przy okazji zobaczyć ciekawe miejsca we Włoszech. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
 8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę w kopertach przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Zebrano 6840 zł.
 9. Kwesta w tą niedzielę i w następną jest przeznaczona na obłożenie cokołu naszego kościoła. Do tej pory na ten cel mamy zebrane 27.053 zł.
 10. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek św. Scholastyki dziewicy

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i światowy Dzień Chorego

W piątek św. Cyryla i Metodego patronów Europy

Czytajmy prasę Katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o wirusie z Chin oraz dlaczego parafie w naszej diecezji zmieniły nazwy.

IV Niedziela - Święto Ofiarowania Pańskiego

Ogłoszenia parafialne .02,01. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, poświęcamy gromnice. Taca jest przeznaczona na klasztory klauzurowe. Po mszy św. o godz. 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja i okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godziny 17.00.
 3. Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy na spotkanie pielgrzymkowe pieszej pielgrzymki do Częstochowy.
 4. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w maju do Dębowca w dniach 10-13 maja.
 5. 5 lutego odbędzie się akcja poboru krwi. W Bursie Międzyszkolnej, ul. MRONGOWIUSZA 65 B od 8:30 do 12:00.
 6. Od 9 LUTEGO 2020 r. w Parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Mrągowie na ul. Olsztyńskiej rozpoczynają się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. Prowadzą one do osobistego spotkania z Bogiem, który jest miłością. Szczególnie zaprasza się osoby, które przeżywają tęsknotę za Bogiem, pogubiły się albo zatraciły sens życia. Rozpoczęcie na każdej niedzielnej Mszy św. o godz. 8.00 9.30 11.00 12.30 18.00 Więcej informacji na plakacie.
 7. W przyszłą niedzielę kwesta jest przeznaczona na obłożenie cokołu naszego kościoła.
 8. Róży różańcowej z Krzywego dziękujemy za ofiarę 1000 zł na nową chrzcielnicę.
 9. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek św. Błażeja biskupa i męczennika

W środę św. Agaty dziewicy i męczennicy

W czwartek św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Czytajmy prasę Katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać co o swoim powołaniu mówi ks. Karol Tomczak MS.

III Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne .26,01. 2020.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Kościół zachęca nas do odkrycia na nowo Słowa, które Bóg do nas nieustannie posyła. Zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego dzisiaj o godzinie 17,00. Prosimy o przyniesienie ze sobą Pisma św.
 2. W sobotę, która jest pierwszą sobotą miesiąca po Mszy św. porannej będzie nabożeństwo do Matki Bożej a potem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 3. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godzinie 10.30 będzie zmiana tajemnic różańca.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii na Mszę św. o godzinie 12.00 i spotkanie.
 5. Za tydzień 2 lutego, w niedzielę zapraszamy na spotkanie pielgrzymkowe na godzinę 15.00 do sali kinowej. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedyś pielgrzymowali, jak również tych, którzy chcieliby w tym roku wyruszyć do Częstochowy i przeżyć rekolekcje w drodze.
 6. Projekt stałej chrzcielnicy można obejrzeć w gablotce w przedsionku kościoła. Mamy nadzieję, że znajdą się osoby chcące wesprzeć ten nabytek.
 7. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele. Za wasze ofiary serdecznie dziękujemy.
 8. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, doktora kościoła

W piątek św. Jana Bosko prezbitera

W następną niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, dzień życia konsekrowanego. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tacę z tego dnia przeznaczone będą dla sióstr Kapucynek w Szczytnie.

Strona 1 z 6

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete