Ogłoszenia duszpasterskie

                                                    

                                                        III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Ogłoszenia parafialne 14.04.2018

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, przeżywaną w tym roku pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte”, jest to również Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zechciejmy dziś, w naszych domach wziąć do naszych rąk List św. Pawła Apostoła do Rzymian i przeczytać choćby krótki fragment.

2.    Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Wieczór Miłosierdzia, który rozpocznie się Mszą św. w najbliższy poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 1800 w naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

3.    Ojciec Święty Franciszek 27 lutego br mianował ks. Janusza Ostrowskiego biskupem pomocniczym naszej archidiecezji, w najbliższą sobotę, 21 kwietnia  o godz. 11.00 biskup nominat w Konkatedrze olsztyńskiej otrzyma święcenia biskupie. Otoczmy go naszą życzliwością i modlitwą.

4.    19 maja dk. Marek Kozieło MS, nasz rodak, otrzyma święcenia kapłańskie, w sanktuarium w Dębowcu. Zapraszamy do uczestnictwa w  dwudniowej pielgrzymce na to wydarzenie, współorganizowanej z parafią św. o. Pio. Wyjazd 18 maja, a po uroczystościach powrót do Mrągowa. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

5.    Dzisiaj jest prowadzona kwesta, która przeznaczona będzie na nagłośnienie kościoła wraz z systemem multimedialnym do wyświetlania tekstów pieśni.

6.    Za tydzień, z racji czwartej niedzieli miesiąca będzie prowadzona zbiórka do puszek na sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wspólną troskę o Dom Boży.

7.    Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, którego można nabyć przy wyjściu z kościoła. Jest w nim artykuł o współczesnych męczennikach francuskich, a także o dzisiejszym czytaniu Listu św. Pawła do Rzymian. Zapraszamy też do odwiedzenia sklepiku.

 

 

 

                                             II NIEDZIELA WIELKANOCNA

                             MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Ogłoszenia parafialne 08.04.2018.

www.mragowo.saletyni.pl

 

1.    Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – Niedziela Odpustu Parafialnego. Sumę odpustową o godz. 1030 odprawi ks. Lesław Pańczak MS. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna. Nie będzie Mszy św. o godz. 1200. O godz. 1500 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę Godzinę Miłosierdzia pamiętając o obietnicy Jezusa – Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego (…) W tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez Mękę Moją/Dz.1320/

2.    W poniedziałek Msza św. wieczorna będzie z udziałem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. Wspólnota Odnowy zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

3.    Jutro będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień świętości życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. wieczornej.

4.    Kwesta przeznaczona na nagłośnienie kościoła wraz z systemem multimedialnym do wyświetlania tekstów pieśni w tym miesiącu będzie wyjątkowo tylko w trzecią niedzielę miesiąca, tj. 15 kwietnia.

5.    Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które zostaną przeznaczone na Caritas.

6.    Państwowa Szkoła Muzyczna w Mrągowie ogłasza nabór na kolejny rok nauczania na różnych instrumentach muzycznych. Terminy przesłuchań podane są na plakacie w gablocie. Zachęcamy do skorzystania z podanych propozycji.

7.    Pobór krwi odbędzie w dniu 11 kwietnia – tj. w najbliższą środę w godzinach od 830 do 1200 w ambulansie na Placu Piłsudskiego. Prosimy i dziękujemy za ten wielki dar ratujący ludzkie życie.  

8.    Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, w którym są ciekawe artykuły, między innymi: Co dokładnie znaczą i jak wprowadzić do naszego życia trzy słowa modlitwy: Jezu ufam Tobie, które są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy także do naszego sklepiku.

9.    W związku z wyborem ks. proboszcza do Zarządu Prowincjalnego posługę administrowania parafią na mocy dekretu ks. abp. Józefa Górzyńskiego podejmuje ks. Kazimierz Przybycień MS. Życzymy ks. Kazimierzowi Bożego światła w prowadzeniu parafii. Serdecznie witamy ks. Jana Ślęczkę MS, który będzie podejmował posługę duszpasterską w naszej parafii. Niech Bóg błogosławi i darzy wszelkimi łaskami. 

10.  Przeżywając Uroczystość Odpustu parafialnego, dziękujemy ks. Lesławowi Pańczakowi MS za wygłoszone do nas Słowo Boże i przewodniczenie sumie odpustowej. Dziękujemy również Służbie liturgicznej, p. Organistce, niosącym feretrony, figury, baldachim oraz wszystkim uczestniczącym w tej uroczystości. Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie udzieli Wam wszelkiej łaski.