EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 
Ogłoszenia parafialne 14.07.2019
www.mragowo.saletyni.pl
 
 
1.

Wszystkim wypoczywającym na wakacjach zarówno gościom jak i naszym parafianom życzymy udanego wypoczynku.  

2. Kwesta dzisiejsza i w następną niedzielę

jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele. Za wasze ofiary serdecznie dziękujemy.

3.

Dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych, przed naszym kościołem odbędzie się kwesta połączona z kiermaszem ciast na rzecz Kingi Kołakowskiej z Kętrzyna,  która cierpi na mózgowe  porażenie czterokończynowe. Jest szansa, że operacja uwolni ją od bólu i pozwoli stanąć na nogi.

4.

Także dzisiaj o godzinie 18.00 Msza św. w intencji powrotu do zdrowia Marka Łupkowskiego (lat 43), chorego na nowotwór złośliwy, będzie odprawiana z udziałem osób posługujących w mrągowskich Scholach i chórach. Po Mszy św. odbędzie się dobrowolna zbiórka organizowana przez przyjaciół Marka i mrągowską Fundację Ten Czas. Datki przeznaczone będą na pokrycie kosztów nierefundowanych leków.

5.

W najbliższą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca po mszy św. o godz.10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające.

6. Po raz 26 grupa Galindia Mrągowo zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę, w ramach 36 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 29 lipca po mszy św. o godz. 7.00. Zapisy u ks. Jarosława lub w zakrystii. Na stoliku przy wyjściu wyłożone są kartki na intencje do modlitwy dla pielgrzymów, jest to duchowe nasze pielgrzymowanie razem z pielgrzymującymi do Częstochowy oraz wsparcie dla pielgrzymów. Kartki z intencjami można składać na tacy w kopertach w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
7.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać artykuł mówiący o tym czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Bożej z Góry Karmel.

8. Wspomnienia liturgiczne

w tym tygodniu: w pon. wsp. św. Bonawentury bpa, we wt. N.M.P. z Góry Karmel.

 

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź będzie w czwartek i piątek od godziny 17.00. W sobotę po Mszy św. porannej będzie nabożeństwo do Matki Bożej.
2. W następną niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. po Mszy św. o godz. 10.30
3. W środę 3 lipca odbędzie się pobór krwi na Placu Piłsudskiego w godzinach od 8:30 do 12:00.
4. Informacja z Kurii Archidiecezjalnej w Olsztynie: Są jeszcze wolne miejsca na dziesięciodniowy wypoczynek wakacyjny w Medjugorje od 30 lipca do 7 sierpnia. W tym czasie odbywać się tam będzie 30. Festiwal Młodych.
Oprócz wydarzeń festiwalowych odwiedzimy piękne miejsca w Bośni i Hercegowinie oraz wybierzemy się do Chorwacji na Riwierę Makarską. Natomiast w dniach 15–22 sierpnia, w Zakopanem, kolonie letnie. Szczegóły na stronie http://mlodzi.archwarmia.pl/wakacje
5. Dziękujemy serdecznie wiernym z ulicy Słonecznej i Księżycowej za ofiarę z okazji dekoracji ołtarza na Boże Ciało. .
6. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
7. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
w środę św. Tomasza Apostoła, w piątek Św. Marii Goretti męczennicy; w sobotę bł. Marii Teresy Leduchowskiej dziewicy i zakonnicy.

Ogłoszenia parafialne 23.06.2019.

 

 1. Przez okres wakacji w naszej parafii będzie posługiwał Jarosław Erhardt MS wyświęcony na kapłana 18 maja br. Witamy go serdecznie i cieszymy się jego obecnością i błogosławieństwem.
 2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przystroili swoje domy, przygotowywali ołtarze i brali czynny udział w procesji Bożego Ciała.
 3. Po zakończeniu roku szkolnego nasza schola dziecięca wyjeżdża na wakacje, dlatego Msza św. o godzinie 12.00 będzie z homilią dla wszystkich.
 4. W oktawie Bożego Ciała odbywać się będzie codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie oktawy odbędzie się błogosławieństwo dzieci i poświęcenie ziół.
 5. Wszystkim wypoczywającym w naszym mieście i parafii, zarówno gościom jak i parafianom życzymy owocnego wypoczynku.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jest przeznaczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 7. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, we wtorek św. Doroty z Mątowów, wdowy; w środę św. Josemarii Escriva, prezbitera; w czwartek N.M.P Nieustającej Pomocy; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę świętych Apostołów Piotra i Pawła

Ogłoszenia parafialne 16.06.2019.

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Najświętszej kończy czas komunii św. wielkanocnej.

2. Zapraszamy wszystkich na kolejny już WIECZÓR MIŁOSIERDZIA, który odbędzie się w naszej Parafii, prowadzony przez wspólnotę Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Chcemy wspólnie oddawać chwałę Bogu i uwielbiać Jego miłosierdzie, ale też o to miłosierdzie wołać, byśmy mogli go doświadczyć w swoich słabościach, chorobach i różnych problemach czy strapieniach. Spotykamy się jutro 17 czerwca (poniedziałek) 2019 r. o godz. 18.00. Zaczniemy Eucharystią, po której będzie wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

3. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00 i 10.30 po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną, oraz o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Os. Metalowców; przy ul. Krzywej przy ul. Słonecznej i oraz czwartego ołtarza, który w tym roku przygotowują mieszkańcy z Os. Nikutowo, na placu kościelnym. Na czas procesji prosimy o usunięcie pojazdów z trasy procesji. Prosimy o przystrojenie okien domów. Zapraszamy również dzieci pierwszokomunijne w białych strojach oraz dzieci, które będą sypać kwiaty.

4. W oktawie Bożego Ciała odbywać się będzie codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.

5. W sobotę 22 czerwca, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00. W piątek będzie okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin od godziny 16.00.

6. W dniach 6-15 lipca 2019 roku odbędzie się 29. Warmińska Piesza Pielgrzymka do Ostrej Bramy w Wilnie. Pielgrzymka do Ostrej Bramy wyrusza dnia 6 lipca 2019 roku z parafii Św. Jerzego w Kętrzynie. Przyjście do Wilna nastąpi dnia 15 lipca 2019 roku. Zapisy na pielgrzymkę pod numerem telefonu 663-557-217.

7. Zapisy na pieszą pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy w dniach 29.07 – 12 sierpnia przyjmuje ks. Łukasz

8. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.

9. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
W poniedziałek św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w sobotę św. Jana Fishera biskupa i Tomasza More’a męczenników

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  - VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia parafialne 09.06.2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 • W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. i nabożeństwie do Serca Pana Jezusa wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
 • W przyszłą niedzielę, która jest trzecią niedzielą miesiąca, po Mszy św. o godz. 10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy.
 • Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na naprawę napędu dzwonów i na inwestycje w naszym kościele. Za wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania.
 • Parafia św. Rafała Kalinowskiego organizuje coroczną pielgrzymkę kajakową do Świętej Lipki w dniu 6 lipca (sobota). Pielgrzymka zaczyna się z jeziora Juno. Zapisy w parafii na Osiedlu Grunwaldzkim do dnia 20 czerwca.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek płytę CD z przemówieniami papieskimi z pierwszej pielgrzymki do Polski
 • Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;, we wtorek św. Barnaby Apostoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego  kapłana; w piątek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika; w sobotę bł. Jolanty, zakonnicy; następna Niedziela jest Niedzielą Trójcy św.

Strona 1 z 3

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete